Dental Cosmetics Studio
http://gevgelijanet.com/

Инфовести

„Антибиотиците не се храна“ – Семинари за рационална употреба на антибиотици

„Антибиотиците не се храна“ – Семинари за рационална употреба на антибиотици

Денеска, 26 септември, во Велес ќе се одржи првиот стручен семинар за рационална употреба на антибиотици во организација на Центарот за регионални истражувања и соработка „Студиорум“. Ќе се одржат вкупно осум... повеќе

Моебебе Волонтерите на Црвениот крст во сабота ќе танцуваат на песната „HAPPY“

Заедничко танцување, познато како флеш моб, на... повеќе

Vitalia e-shop ВИТАЛИА со нова електронска продавница достапна 24/7

Здравите продукти под брендот Виталиа од сега... повеќе

Potocinja 2015 audicija Аудиција за прием на нови членови на детскиот фестивал Поточиња

Детскиот фестивал Поточиња врши упис на нови... повеќе

Едукативни содржини

Припремете ги вашите деца за почетокот на новата учебна година

Припремете ги вашите деца за почетокот на новата учебна година

Еуфоријата започна. Во тек се последните подготовки за на училиште. Родителите на малите и големите ученици се растрчани по продавници, некои по школски прибор, други по нова облека и чевли.... повеќе

KRVNI-GRUPI-MOEBEBE Која крвна група ќе биде Вашето дете?

Според присуството на одредени протеини на површината на црвените крвни... повеќе

Како сами да ги намалите отоците во бременоста Како сами да ги намалите отоците во бременоста

Топлото време, солената храна и газираните пијалоци се едни од... повеќе

Што треба да содржи летната аптека за безгрижен одмор Што треба да содржи летната аптека за безгрижен одмор

Лето е. Сигурно многумина од Вас веќе се подготвуваат за... повеќе

Забавно катче

Соленки со сусам и ленено семе

Соленки со сусам и ленено семе

Потребни состојки: 250мл. пиво 250мл. масло 200гр. сусам 100гр. ленено семе 2 мали лажички сол 1 прашок за пециво 600 гр.... повеќе

Природен лек од маџун за слабокрвни Природен лек од маџун за слабокрвни

Потребни состојки:400 гр. мелени ореви400-450 мл. маџун 3-4 лимони (исцеден сок)50... повеќе

Кремасто фрапе од банана за добро расположение (за трудници) Кремасто фрапе од банана за добро расположение (за трудници)

Потребни состојки: 1 банана 200 мл. ладно млеко 1 лажица... повеќе

Цветови од салфетка Цветови од салфетка

Земете една трослојна салфетка. Разделете ја на три слоеви. Земете... повеќе

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.