ВКУСНА ИДЕЈА: Овошен јогурт на стапче

Љубителите на овошен јогурт, особено на оној јогурт со многу парчиња сецкано овошје, сега имаат можност да си го подготват дома овој вкусен десерт и да уживаат во неговиот вкус кога ќе посакаат.

Едноставно се подготвува: На стапче се реди омиленото овошје и се прелива со јогурт. Вака подготвеното стапче се замрзнува.

 

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.