Како да го прославите Денот на вљубените

14 -ти Февруари е посебен ден за многу вљубени парови, ден кој подразбира ИЗНЕНАДУВАЊЕ за саканиот/ната….

Еве неколку предлози како да се опуштите овој ден….

1. Појдете на кино, на некој романтичен филм!

Како да го прославите Денот на вљубените

 

2. Згответе ја вечерата заедно и уживајте во заедничкиот оброк со чаша црвено вино. Ммммм, поубаво од тоа нема!

Како да го прославите Денот на вљубените

 

3. Ако имате деца, овој ден е совршен за Вас. Појдете на романтична вечера во ресторан (без деца 🙂 ) и разговарајте за вашиот љубовен живот, верувајте ќе се чувствувате одлично!

Како да го прославите Денот на вљубените

 

 

4. Ако веќе морате да останете дома со своите деца, а тие не сакаат да спијат 🙂 …гледајте некој филм заедно, сигурно ќе Ви биде забавно!

Како да го прославите Денот на вљубените

 

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.