ФОТОГАЛЕРИЈА: Креативни идеи за декорирање на велигденски јајца

Боењето на јајцата по повод големиот празник Велигден, за многу домаќинки претставува посебен момент, особено ако ги боите, украсувате или цртате во различни бои и на различни начини. Ако внесете малку креативност, јајцата ќе бидат ваше ремек дело и најубав декоративен украс на велигденската трпеза.

Еве неколку идеи за украсување на јајцата:

[nggallery id=4]

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.