Мохито за деца и трудници

Мохито за деца и труднициПотребни состојки:

75 мл. сок од јаболко

75 мл. кисела вода

1 зелен лимон

2 ливчиња од нане

1 лажичка ванилин шеќер

Начин на подготовка:

Исецкајте го лимонот, додајте ванилин шеќер и нане. Изгмечите ги состојките, додајте неколку коцки мраз, сок од јаболко и кисела вода. Украсете со парче јаболко и зелен лимон.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.