Природен лек од маџун за слабокрвни

Природен лек од маџун за слабокрвниПотребни состојки:

400 гр. мелени ореви
400-450 мл. маџун 
3-4 лимони (исцеден сок)
50 гр. семе од коприва

Начин на подготовка:

Се цедат лимоните. Во лимоновиот сок се додава маџунот, се меша додека убаво не се раствори. На крај се додаваат копривата и оревите. Се меша се додека не се добие хомогена смеса. Се чува на ладно, најдобро во фрижидер, се јаде три пати на ден, пред јадење, по една супена лажица. 

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.