Видео: Британија слави, Кејт Мидлтон роди девојче

kejtБританскиот принц Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон станаа родители по вторпат. Денеска, 2 мај, во 9 и 34 наутро се роди малата принцеза во лондонската болница Сент Мери, пишува во соопштението за јавноста од палатата Кенсингтон. Мајката и бебето се добра здравствена состојба. Девојчето е тешко 3,7 килограми и таа е четврта во редот на наследници на британскиот престол.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.