За трудници и деца: Освежителен пијалок од лубеница

lubenicaПотребни состојки: 

1,5 лубеница бес коски

125 мл. вода

20 тина листови нане

околу 8 лажици шеќер

2 лимона (поделено на 8 парчиња)

 

Начин на подготвување:

Лубеницата и водата ставете ја во блендер. Во 8 чаши ставете лед, шеќер и парче лимон, прелијте со смесата од лубеница.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.