Вкусна пита

pita

Состојки: 2 готови кори, 1 јајце, 3-4 лажици млеко, бело сирење

Начин на приготвување: Во мало тавче кое се подмачкува со маслиново масло, 2 готови кори се гужваат и се ставаат во тавчето, врз нив се става маслиново масло (3-4 лажици). Во друг посебен сад се мати јајцето, се додава сирењето (издробено) и млекото. Со оваа смеса се полеваат корите. Се пече околу 15 тина минути.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.