Кашичка од јаболко и морков

(над 6 месеци)

Состојки: 1 морков, 1 благо јаболко, ½ литар вода

Начин на подготвување: Морковот и јаболкото добро исчистени, измиени, излупени и исечкани на мали парчиња, налејте ги со вода и варете ги во поклопен сад на тивок оган додека омекнат. Потоа исцедете ги, испасирајте ги, додадете ја течноста во која се вареле и изматете каша.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.