Кашичка од печено јаболко

(над 6 месеци)

Состојки: 2 зрели јаболка, 1 кафена лажичка сок од лимон

Начин на подготвување: Јаболките добро измиени, и исчистени од внатре, избришете ги и наредете ги во помал сад за печење. Печете ги додека омекнат. Внимателно излупете ги, испасирајте ги со виљушка, додадете го сокот од лимон и сè добро измешајте. ( Пред печење  може да додадете ѝ малку шеќер во средишниот исчистен дел на јаболкото, но тоа го оставаме по ваш избор).

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.