Кашичка од благо јаболко

(над 6 месеци)

Состојки: 1 благо јаболко

Начин на подготвување: Излупете го јаболкото, исчистете го и исечете го на мали парчиња, па ставете го во мало тенџере и сипете вода колку да го покрие. Варете го јаболкото додека омекне. Исцедете го јаболкото, испасирајте го и сипете малку од водата во која се варело јаболкото за да добиете течна каша.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.