Брокули со сирење

brokula

Состојки: 3-4 цвета брокула, бело сирење, путер (1 лажица)

Начин на приготвување: Во вода што врие се става брокулата околу 1 минута. Се вади, малку се цеди и се става во тавче каде претходно се растопува путерот. Брокулата се пропржува кратко. Тавчето се тргнува на страна и додека е жешка брокулата се ренда сирење.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.