Пире од компир

(од седум месеци)

Состојки: 200 грама компир (еден поголем компир), 1 кафена лажичка путер, 2 грама сол

Начин на подготвување: Компирот исчистен и добро измиен, ставете го да се вари во лаку вода во поклопен сад. Варете додека омекне. Потоа испасирајте го, додадете путер и сол, промешајте и пирето е готово.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.