Кашичка од компир, морков и пашканат

(од седум месеци)

Состојки: 100 гр. моркови, 50 гр. компири, 1 мал пашканат, 1 лажичка маслиново масло, 2 гр. Сол

Начин на подготвување: Добро измијте ги, излупете ги, исечкајте ги на мали парчиња и сварете ги во вода. Во варењето ставете малку сол и масло. Сè испасирајте, додека јадењето не стане кашесто.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.