Кашичка од телешко

( над 8 месеци)

Состојки: 100 гр телешко месо, се сече на коцки, 1 мал корен целер (излупен и исецкан), 3 моркови (излупени и исецкани), 2 средни компири, (излупени и исечени на коцки), малку кромид

Начин на приготвување: Месото се вари со 1 чаша вода околу 45 минути. Потоа додадете го зеленчукот и оставете да врие додека сè додека не омекне. Оставете го да се олади неколку минути.Ставете го месото во блендер со зеленчукот и матите додека не добиете мазно пире.

Кафе игротека Слонче

Kosili
Прашајте доктор

Моебебе рецепти

Активности на Facebook

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.